Czy opłaca się regenerować turbosprężarkę?

Czy opłaca się regenerować turbosprężarkę?Każdy kierowca stojący przed dylematem rozwiązania problemu z uszkodzoną bądź zużytą turbosprężarką w swoim samochodzie zastanawia się nad opłacalnością jej zregenerowania. Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba mieć na uwadze fakt, że prawidłowo przeprowadzona regeneracja w efekcie daje turbinę o takiej samej sprawności i walorach użytkowych, jaką posiada podzespół fabrycznie nowy. Jeżeli zależy nam na bezproblemowym użytkowaniu naszego samochodu, to z całą pewnością regeneracja turbosprężarki będzie rozwiązaniem znacznie bardziej opłacalnym, niż kupno podzespołu fabrycznie nowego.

Cena regeneracji jest na ogół zbliżona do ceny, którą zapłacilibyśmy za turbosprężarkę na szrocie, a biorąc pod uwagę różne pomysły kierowców, bardzo często takie właśnie rozwiązanie, czyli kupno części używanej jest stosowane w przypadku kłopotów z turbodoładowaniem w samochodzie. Rozwiązanie takie pozornie tylko może usunąć problem. Otóż bardzo często turbiny kupione na szrocie są mocno wyeksploatowane lub posiadają trudne do stwierdzenia poprzez inspekcję wizualną uszkodzenia wewnątrz. Jeżeli zdecydujemy się na kupno turbosprężarki na szrocie pochodzącej z samochodu o znacznym przebiegu, to z reguły możemy być całkowicie pewni, że jej kondycja nie odbiega znacząco od kondycji naszej dotychczasowej turbiny. Jeżeli natomiast uda nam się odszukać turbosprężarkę z samochodu młodszego, to najczęściej będzie ona pochodziła z auta powypadkowego.

Trzeba mieć świadomość tego, że w momencie zderzenia na poszczególne podzespoły samochodowe działa bardzo duża siła. Zważywszy na fakt wysokich obrotów wirnika turbosprężarki i gwałtownego zadziałania siły zewnętrznej, możemy mieć z reguły całkowitą pewność, że taka turbina ulegnie uszkodzeniu w swoim środku. Oczywiście dyskwalifikować to ją może do dalszego bezproblemowego użytkowania. Wracając jednak do podstawowego pytania w niniejszym opracowaniu, a mianowicie czy regeneracja turbosprężarki jest opłacalna, to zważywszy na przedstawione argumenty można na tak postawione pytanie z całą pewnością odpowiedzieć pozytywnie. Potwierdzeniem tego faktu jest to, że nawet autoryzowane serwisy samochodowe w przypadku samochodów już po gwarancji, ale z problemem turbiny decydują się na

regenerowanie turbosprężarek

swoich klientów.
Telefon: 730 209 703
© 2015 by - Aquaress