Zalety regeneracji turbosprężarki

Zalety regeneracji turbosprężarkiZ całą pewnością większość kierowców, która zetknęła się w swoim samochodzie z problemem dotyczącym turbosprężarki zastanawia się, czy regeneracja tego właśnie podzespołu jest korzystna i opłacalna oraz jakie są zalety wynikające z wyboru tego właśnie rozwiązania. Otóż, aby dokonać właściwego wyboru w chwili kłopotów z turbosprężarką trzeba wziąć pod uwagę wszystkie plusy i minusy poszczególnych rozwiązań. Mamy tutaj do wyboru opcje zakupu fabrycznie nowej turbiny, czego koszt z reguły jest bardzo wysoki i szczególnie w przypadku aut nieco starszych stanowić może znaczny procent wartości całego samochodu.

Niektórzy zastanawiają się nad rozwiązaniem polegającym na kupnie używanej turbosprężarki ze szrotu, jednakże w tym wypadku nigdy nie wiemy, czy kupiony podzespół nie będzie przypadkiem w takim samym lub nawet gorszym stanie, niż dotychczas posiadana turbosprężarka. Trzecia wreszcie opcja polega na wykonaniu regeneracji turbosprężarki w specjalistycznym zakładzie. Zalety wynikające z tego rozwiązania to przede wszystkim fakt, że turbina odzyskuje swoje pełne walory użytkowe i całkowitą sprawność techniczną. Gwarancja, która jest udzielana nie obejmuje limitu przejechanych kilometrów w czasie jej trwania. Szczególnie istotnym elementem takiego wyjścia jest fakt, że wraz ze zregenerowaną turbosprężarką kierowca otrzymuje szczegółowy raport diagnostyczny wskazujący na to, jakie przyczyny spowodowały uszkodzenie lub wyeksploatowanie turbiny.

Ten właśnie element powinien być bardzo mocno brany przez posiadaczy samochodów pod uwagę, gdyż omawiany podzespół teoretycznie pomimo bardzo długiej żywotności najczęściej ulega uszkodzeniom na skutek działania niekorzystnych czynników ze strony silnika bądź jego osprzętu. Z reguły do najszybszego wyeksploatowania każdej turbosprężarki odpowiadają problemy tkwiące w układzie smarowania oraz w układzie zasilania turbiny powietrzem. Gdy otrzymamy wraz ze zregenerowanym podzespołem taki właśnie raport jesteśmy w stanie czynniki te wyeliminować. Dzięki temu po zainstalowaniu już z regenerowanej turbiny i przestrzeganiu kilku istotnych w tym zakresie reguł możemy mieć pewność, że podzespół w naszym samochodzie będzie przez bardzo długi okres pracował w sposób bezproblemowy i prawidłowy. Gdy natomiast założymy nawet nową turbosprężarkę i nie usuniemy mankamentów ze strony silnika bądź jego osprzętu, to nawet i ona w relatywnie krótkim czasie zostanie uszkodzona lub będzie narażona na przyspieszone zużycie.

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty warto jest zastanowić się, czy inne rozwiązanie, niż

regeneracja

rzeczywiście będą korzystne z punktu widzenia kieszeni posiadacza samochodu. Oczywiście ostateczna decyzja zawsze należy do właściciela auta, jeżeli jednak zamierzamy przez najbliższy czas użytkować bezproblemowo nasz samochód, nie powinniśmy zbyt pochopnie podejmować decyzji i rozważyć wszystkie możliwe konsekwencje poszczególnych wariantów rozwiązania problemu z turbiną.
Telefon: 730 209 703
© 2015 by - Aquaress