REGENERACJA KÓŁ DWUMASOWYCH KATOWICE

Koła dwumasowe "na wymianę" do wielu popularnych marek

Usługę można zrealizować w warsztatach blisko miejsca Twojego zamieszkania
Poniedziałek - Piątek w godz. 8-16
Soboty w godz. 10-14

Regeneracja kół dwumasowych Katowice


Wszystkim zmotoryzowanym, którzy zamieszkują

Katowice

lub dowolną miejscowość na terenie województwa śląskiego polecamy naszą usługę, którą jest

regeneracja kół dwumasowych

. Dwumasa, to również dość popularne wśród kierowców i mechaników określenie tegoż podzespołu, który odgrywa bardzo ważną rolę w układzie przeniesienia napędu.

Koło dwumasowe jest zamontowane pomiędzy silnikiem, a sprzęgłem. W układzie przeniesienia napędu dodatkowo znajdziemy docisk, tarczę sprzęgła oraz wysprzęglik. Tylko i wyłącznie prawidłowe funkcjonowanie wszystkich tych elementów zapewnia właściwe przenoszenie momentu obrotowego z silnika na skrzynię biegów i w dalszej kolejności na koła. Podstawowym zadaniem koła dwumasowego jest tłumienie drgań generowanych przez silnik.
  • regeneracja koła dwumasowego Katowice
Posiadamy dostępne "od ręki" zregenerowane koła dwumasowe
Wbrew wielu opiniom, koło dwumasowe jest stosowane nie tylko silnikach napędzanych olejem napędowym, ale i również w silnikach benzynowych. Regeneracja koła dwumasowego, o czym warto wiedzieć, przywraca mu pełną sprawność i walory użytkowe takie, jakie ma fabrycznie nowe koło dwumasowe. Z tego właśnie powodu wielu mechaników, jak również dużych serwisów samochodowych korzysta z naszych usług. Regeneracja koła dwumasowego to proces dość złożony i wymagający zastosowania kilku urządzeń.

Nie ma czegoś takiego, jak jedna maszyna, czy urządzenie do regeneracji koła dwumasowego. Proces ten składa się z wielu etapów, a na każdym z nich stosuje się inne maszyny. Istotnym elementem regeneracji jest zastosowanie podzespołów o wysokiej jakości i bardzo dużej wytrzymałości. Koło dwumasowe podczas swojej pracy przenosi bardzo duże obciążenia, co powoduje że jego konstrukcja musi być bardzo solidna.
  • Katowice koło dwumasowe budowa
Gwarancja 12 lub 24 miesiące !

Regeneracja koła dwumasowego

pozwala uzyskać podzespół, który będzie w stanie uzyskać przebieg zbliżony do części fabrycznie nowej. Z tego właśnie powodu warto jest skorzystać z usług dużej i profesjonalnej firmy, jaką jesteśmy, aby już nigdy więcej posiadając swój samochód nie być narażonym na problemy z kołem dwumasowym. Znajdujące się w układzie sprzęgła docisk, tarcza oraz wysprzęglik również podlegają regeneracji. Z reguły, gdy konieczna jest regeneracja koła dwumasowego również pozostałe elementy sprzęgła będą kwalifikować się do regeneracji. Nie jest to jednak regułą i za każdym razem, jeżeli mamy wątpliwości co do stanu technicznego tarczy, docisku i wysprzęglika można dostarczyć je do nas razem z kołem dwumasowym, a nasi technicy dokonają oceny stanu poszczególnych podzespołów. W przypadku więc, gdy zamieszkujesz

Katowice

lub inną miejscowość na terenie województwa śląskiego oraz jesteś zainteresowany usługą, którą jest

regeneracja koła dwumasowego

zapraszamy do korzystania z naszej oferty.
Współpracujemy z grupą około dwustu serwisów na terenie całego kraju. Jeśli nie wiesz, gdzie dokonać diagnostyki koła dwumasowego oraz jego późniejszego demontażu i montażu zadzwoń do nas. Polecimy Ci rzetelny warsztat w Twojej okolicy.
Regeneracja koła dwumasowego wymaga, by dostarczyć je do naszego zakładu po wymontowaniu z samochodu. W przypadku, gdy nie będzie to możliwe, można zamówić naszego kuriera. Inna ewentualność polega na tym, aby samodzielnie dostarczyć koło dwumasowe i ewentualne inne elementy w paczce do siedziby firmy kurierskiej, która z nami współpracuje.

W Katowicach firma ta mieści się przy ulicy Kościuszki, a jej lokalizację przedstawia mapa zamieszczona na naszej stronie.

Oczywiście zapraszamy także mieszkańców pozostałych miast na terenie województwa śląskiego.

Koziegłowy Cieszyn Sosnowiec Zawiercie Toszek Bytom Miasteczko-Śląskie Kłomnice Zabrze Rybnik Szczekociny Kuźnia-Raciborska Czechowice-Dziedzice Bielsko-Biała Mikołów Kłobuck Wodzisław-Śląski Gliwice Tychy Chorzów Tarnowskie-Góry Knurów Będzin Racibórz Jaworzno Krzepice Dąbrowa-Górnicza Katowice Skoczów Częstochowa Żywiec Bieruń Jastrzębie-Zdrój Pszczyna Lubliniec Żory Myszków

Kierowcy, w przypadku których układ przeniesienia napędu nie jest w najlepszej kondycji zastanawiają się, czy

regeneracja koła dwumasowego

, czyli naprawa dwumasy będzie w przypadku ich samochodu dobrym rozwiązaniem. Otóż biorąc pod uwagę wszystkie plusy i minusy tego zabiegu z całą pewnością można przyjąć, że wykonanie czynności regeneracyjnych będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Wynika to przede wszystkim z tego, że podczas naszej usługi i realizowanych procesów technologicznych wymianie podlegają wszystkie komponenty znajdujące się we wnętrzu dwumasy. Tak na dobrą sprawę ze starego koła dwumasowego do dalszego wykorzystania pozostaje jedynie obudowa, wszystkie natomiast pracujące elementy mogące ulec uszkodzeniu lub wyeksploatowaniu podczas jazdy są zastąpione częściami fabrycznie nowymi.

Warto jest zwrócić uwagę na fakt, że częściej te pochodzą od renomowanych wytwórców i producentów, dzięki czemu mamy absolutną pewność, że żywotność takiego koła dwumasowego będzie podobna do żywotności podzespołu fabrycznie nowego. W związku z tym nie ma potrzeby kupna bardzo drugiego nowego koła dwumasowego, ani także kupowania na szrocie używanej dwumasy, gdyż szczególnie to drugie rozwiązanie możemy porównać do kupna kawałka złomu. Z naszego doświadczenia wynika, że jedynie regeneracja koła dwumasowego lub nabycie fabrycznie nowej dwumasy są w stanie rozwiązać problem z tym właśnie podzespołem.
regeneracja kół dwumasowych etap wywazania po czynnościach naprawczych
regeneracja kół dwumasowych wiąże się z kontrolą poprawności pracy łożyska
regeneracja kół dwumasowych kończy się szlifowaniem powierzchni ciernej
regeneracja kół dwumasowych wiąże się z wymianą sprężyn łukowych

Objawy uszkodzonego koła dwumasowegoKoło dwumasowe, które nie pracuje w sposób prawidłowy i kwalifikuje się do regeneracji można rozpoznać poprzez zaobserwowanie, czy jest ono źródłem nienaturalnych odgłosów lub wibracji. Regeneracja koła dwumasowego ewentualnie zaistniałe objawy usuwa i przywraca dwumasie pierwotne walory użytkowe. Do objawów sugerujących na uszkodzenie koła dwumasowego zaliczamy przede wszystkim metaliczne odgłosy pojawiające się w momencie włączenia lub gaszenia silnika, drżenie nadwozia auta podczas pracy jednostki napędowej w dolnym zakresie obrotów w momencie postoju, a także jakikolwiek metaliczne odgłosy z okolicy komory silnika pojawiające się, gdy jednostka napędowa pracuje we wspomnianym dolnym zakresie obrotów. Wiąże się to z tym, że zadaniem koła dwumasowego jest niwelacja drgań skrętnych generowanych przez jednostkę napędową w tym właśnie zakresie obrotów. Jeżeli zwiększymy prędkość obrotową silnika, to drgania skrętne nie będą występowały i oczywiście koło dwumasowe nie będzie dawało żadnych sygnałów niesprawności. Z tej właśnie przyczyny wszystkich nienaturalnych objawów w zakresie pracy koła dwumasowego możemy doszukiwać się wyłącznie, gdy silnik auta pracuje w dolnym zakresie obrotów lub gdy jest włączany lub gaszony. Zaobserwowanie jakiegokolwiek niepokojącego objawu w pracy auta nie przesądza w sposób jednoznaczny o tym, że regeneracja koła dwumasowego jest konieczna. Zawsze w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u mechanika i wykonanie diagnostyki. Jeżeli okaże się, że regeneracja koła dwumasowego jest konieczna można liczyć na naszą fachowość i profesjonalizm w zakresie tej właśnie usługi.
regeneracja kół dwumasowych oznacza zabezpieczenie antykorozyjne elementów
regeneracja kół dwumasowych kontrola stanu technicznego docisku
regeneracja kół dwumasowych przygotowanie do demontażu dwumasy
wieloklin koła dwumasowego musi być w dobrej kondycji technicznej
C 2015 by - Aquaress